Fate magazine

31. ledna 2009 v 19:45 | Ivee |  Fate magazine


Biografie Fate Magazine

Nová česká rocková kapela Fate Magazine byla založena v roce 2006 z poměrně více i méně známých muzikantů, kteří hudebně dozráli do stavu ohromné touhy zlomit evropskou bariéru a pokusit se prosadit i za hranicemi ČR. Pro všech 5 kluků z kapely je Fate Magazine jak už z názvu vyplývá osudovou záležitostí. V roce 2005 se zrodila myšlenka nabídnout kapelu a písničky i v zahraničí, nejen domácím fanouškům a došlo k dnes již osudové spolupráci se zahraničním hudebním producentem. Fate Magazine napsali osudové písničky a následují jejich osudovou cestu.

promo-2008

Fate Magazine jsou:

DAVE (David) - lead vocal, piano, guitar
Hyperaktivní milovník adrenalinových sportů a svého VW Transporteru. Ten má vybavený do lůžkové úpravy a někdy (no vlastně často) v něm přespává! Do kapely přišel jako poslední, ale jako osudový leader, který nosí kůži FM na trh při každém koncertě. Kromě toho miluje hory a klid. Oblíbené kapely jsou Silverchair, Incubus, Deftones a mnoho dalších rockových nářezů. Nesnáší TV, rádio, drogy a nejradši relaxuje na snowboardu nebo rychlou jízdou v autě..

MARTY (Martin) - guitar, vocal, programming
Ranní gunner a tahoun. Vymýšlí, píše písničky, telefonuje, posílá, programuje, nahrává v domácím studiu, zařizuje atd atd. Prostě ten, který nenechá zbytek kapely vydechnout!! Ve svém studiu tráví pomalu všechen volný čas, miluje život a vše co přináší. Oblíbená kuchyně je mexická a italská. Nej nej kapela U2 a Bono Vox, Nuno Betencourt, B.B.King,Steve Ray Vaughan,Joe Satriani, Oasis a hodně další kvalitní muziky. Moderní technologie,PC,internet a cukrárnu tak to fakt potřebuje!

RITCHIE (Richard) - bass guitar, vocal
Nejmladší krev naší kapely. Velký obdivovatel názorů a činů Bona Voxe a vlastně celých U2. Jejichž basový linky zná nazpaměť. Mezi další oblíbené kapely patří i Led Zeppelin, Def Leppard nebo Bon Jovi. Ale nebrání se i heavy metalu jako třeba Iron Maiden a Helloween. Má rád italskou kuchyni a snad každé jídlo, kde je kečup nebo zelenina. Ve volném čase, když nehraje na kytaru, kouká na hudební dvd nebo čte knihy o čem jiném než také o hudbě. Má rád přírodu. Neuznává války a násilí.

TAILOR (Radovan) - guitar, vocal
Rocker tělem i duší. V jeho srdci koluje už od narození rocková krev!! Píše songy a je ve svém bytě obklopen pouze svou kytarou a mesaboogie. Nic jiného totiž nehledá! Miluje italskou kuchyni a Itálii celkově. Oblíbená kapela jsou Foo Fighters, Led Zeppelin ale jeho obzor sahá od blues, jazz, rock až k popu a klidně i kvalitnímu folku nebo country. O muzice je možné s ním konverzovat celý den a noc.

LENNY (Láďa) - drums
Ochránce kapely a největší a nejmohutnější z Fate Magazine! Za zkoušku je schopen zlomit 3 páry paliček a na koncertě klidně taky. Hraje tak nahlas, že je to někdy i o sluch. Po zkouškách máme všichni krásné pískání v uších. Miluje motorky a relax! Oblíbená muzika je všechna ta dobrá. Je to nejloajálnější člen kapely, s Martym je v kapele už od 3.třídy základní školy.


V roce 2005 jsme se rozhodli investovat do nahrání 3 singlů v německém studiu House of Audio poblíž Stuttgartu. V té době ještě bez producenta a bez názvu Fate Magazine. Po týdenním nahrávání jsme měli v ruce 3 anglicky zpívané singly, s nimiž jsme jsme měli velké plány. První impulsy a reakce jsme začali dostávat z internetu, singly jsme stále dokola posílali v Čechách i do zahraničí, všem možným vydavatelským firmám a producentům. Během krátké doby jsme dostali konkrétní nabídky ke spolupráci ze Seattle v USA (od producenta který pracoval s Nirvanou, Foo Fighters, Evermoore), z Londýna (od producenta který pracoval na Gorillaz) a z Hannoveru v SRN (od producenta Guano Apes, Donots). Všechny tyto úmyslně nejmenované producenty jsme osobně navštívili a jednali o naší osudové cestě. V roce 2006 jsme se definitivně rozhodli tak trochu osudově jít do spolupráce s německo - italským producentem Fabio Trentinim! Jako každá kapela jsme stáli před největším problémem nás všech a to: kde na to vzít peníze. Po všech možných slibech jsme nakonec zašli pro úvěry a postarali se sami.
Nahrávání maxisinglu bylo opravdu dost nákladný, ale je to náš Fate osud! Půl milionu českých korun a hurá do studia v Hannoveru se skvělým producentem. Fabio Trentini je další z osudových kamenů ve Fate Magazine mozaice! Jeho přístup a myšlenky nás ohromně posouvají stále dál a dál. Na 5 singlech jsme s Fabiem pracovali celkem 3 měsíce, z toho 3 týdny v nahrávacím studiu! Díky němu jsme pochopili, jak důležité pro kapelu je najít vhodného producenta. V listopadu 2006 jsme odjeli do Londýna, kde jsme S Ondrou Pýchou připravili několik promo fotek. V prosinci 2006 jsme si jako vánoční dárek nadělili hotový maxisingl!

Věříme, že se kapela Fate Magazine spojí s mnoha lidskými osudy a že možná částečně na nějaký čas ovlivní i vás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama